30 листопада Європейська Комісія, від імені Європейського Союзу, схвалила надання перших 500 мільйонів євро у рамках нової Програми з Макрофінансової Допомоги для України (MFA-IV), яка загалом складає 1 мільярд євро. Разом з цією виплатою загальний розмір Макрофінансової Допомоги, яку починаючи з 2014 року ЄС надав Україні, складе 3,3 мільярди євро. Це найбільша сума, яку ЄС коли-небудь виділяв для країни з-поза меж Європейського Союзу.

Зазначена Програма Макрофінансової Допомоги передбачена Меморандумом про взаєморозуміння та Кредитною угодою, що були підписані у вересні 2018 року Україною, як позичальником, Національним банком України, як агентом позичальника, та Європейським Союзом, як кредитором. Обидва документи були ратифіковані Верховною Радою України 8 листопада 2018 року.

ЮФ AEQUO виступила консультантом Європейської Комісії з питань українського та міжнародного права, пов’язаних з цією угодою, та надала юридичний висновок на користь кредитора. Команда AEQUO працювала у складі Юлії Кирпи, партнера та керівника практики банківського і фінансового права, та Віктора Панченка, старшого юриста практики банківського та фінансового права. Варто зазначити, що це вже четверта програма макрофінансової допомоги ЄС, яку супроводжує команда практики банківського та фінансового права ЮФ AEQUO.