AEQUO виступила юридичним радником Європейського фонду для Південно-Східної Європи (EFSE) – люксембурзького фонду, який займається розвитком місцевих фінансових секторів у Південно-Східній Європі та деяких частинах Центральної Азії, шляхом забезпечення довгострокового фінансування мікро- та малих підприємств (ММП), а також приватних домогосподарств – у зв'язку з наданням кредиту в розмірі 10 млн доларів США ТОВ «ОТП Лізинг», провідній українській лізинговій компанії.

KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau), німецький державний банк розвитку, є ініціатором EFSE. До числа міжнародних інвесторів у EFSE входять Європейський Союз, уряди Німеччини, Швейцарії та Австрії, а також міжнародні фінансові установи (Міжнародна фінансова корпорація, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк і національні інститути розвитку країн Західної та Південно-Східної Європи).

Отримані кошти будуть спрямовані на фінансування лізингових операцій з українськими ММП, що займаються агробізнесом, сільським господарством і переробкою, або здійснюють свою основну господарську діяльність у сільській місцевості.

До складу команди AEQUO, яка працювала над проектом, увійшли юрист Олеся Машталер і радник Богдан Дмуховський під керівництвом Юлії Кирпи, партнера, керівника практики банківського та фінансового права. Команда AEQUO взяла участь у підготовці та погодженні транзакційних документів, а також надала юридичний висновок для EFSE, який підтвердив дійсність транзакційних і супровідних документів і можливість виконання зазначених в них зобов'язань у примусовому порядку.

«Для нас велика честь консультувати EFSE в дуже успішному для України проекті. Даний кредит є значною підтримкою для ОТП Лізинг і його клієнтів. На сьогодні EFSE співпрацює з банками в фінансовому секторі України, але лізинг – чудова альтернатива класичному фінансуванню, особливо для малих підприємств у агросекторі. Дана угода є ще одним свідченням прихильності EFSE підтримці економічного розвитку та процвітання України», – коментує Юлія Кирпа.

«Юридична підтримка AEQUO була надзвичайно важливою для нас, як і в багатьох попередніх угодах. Завдяки їхній допомозі, закриття угоди в рамках нашої співпраці відбулося дуже швидко та професійно», – коментує Андрій Павлушин, генеральний директор OTP Leasing.