Високий суд справедливості у Лондоні 19 березня за заявою фармацевтичної компанії «Дарниця» арештував рахунки британської компанії Metabay Import/Export Limited, що виступає посередником у процедурі закупівлі ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (БХФЗ) фармацевтичної сировини у німецької компанії Farmaplant Fabrikation Chemischer Produkte GmbH.

26 березня аналогічне рішення про арешт коштів на рахунках Metabay також ухвалив і швейцарський суд, погодившись із доводами «Дарниці».

Суть спору полягає у тому, що щонайменше з 2014 року БХФЗ закуповував фармсировину у німецької компанії Farmaplant за ціною, яка, за оцінкою «Дарниці», є істотно вищою, ніж ринкова, а суму переплат, за даними «Дарниці», очевидно перераховує на рахунки британської компанії Metabay. Остання, в свою чергу, виглядає підконтрольною менеджменту БХФЗ.

«Дарниця», як акціонер з найбільшим пакетом акцій, подала від імені БХФЗ позов до українського суду проти недобросовісних керівників цього підприємства з вимогами компенсувати багатомільйонний збиток, якого зазнав БХФЗ. Для того, щоб уникнути подальшого руху виведених в офшор коштів, суди в Англії та Швейцарії за заявою «Дарниці» арештували ці кошти», – коментує Євген Левіцький, адвокат, радник Aequo.

Нагадаємо, 29 жовтня 2020 року Верховний Суд підтвердив право власності фармацевтичної компанії «Дарниця» на майже 30% акцій БХФЗ, придбані в 2015 році. Верховний Суд також залишив в силі рішення Господарського суду Києва від 4 листопада 2019 року, який дійшов до висновку, що продаж акцій «Дарниці» проходив з дотриманням закону.

Фармацевтична компанія «Дарниця» заснована в 1930 році. З 1998 року є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному вираженні. Стратегічні напрями розвитку портфеля – кардіологія, неврологія і вирішення проблем болю. Бенефіціари компанії – родина Загорій.

Проєкт супроводжують Євген Левіцький, адвокат, радник Aequo, та Олександр Зубрицький, адвокат Aequo.