Команда Aequo успішно захистила інтереси ТОВ «Роздільська цегла» у Верховному Суді у спорі щодо приватизації державного майна.

Суть спору полягала в оскарженні договору купівлі-продажу акцій підприємства, виставленого на продаж Фондом державного майна України (ФДМУ). Договір було законно укладено між клієнтом і ФДМУ, але оскаржено дискваліфікованим учасником аукціону. Позов був обґрунтований неможливістю надати ФДМУ повний пакет документів, необхідних від потенційних покупців в силу приписів закону. Зокрема, опонент не міг надати квартальну фінансову звітність через свій статус новоствореної юридичної особи, яка на момент аукціону існувала лише два тижні.

Рішення Верховного Суду в цій справі є прецедентним. Зокрема, суд вказав, що новостворені юридичні особи беруть участь в приватизації державного майна нарівні з іншими підприємствами. Відповідно, вони не позбавлені обов'язку подавати всі документи, передбачені Законом України «Про приватизацію державного та комунального майна», включаючи річну або квартальну звітність, інформацію про бенефіціарів та інше. Виходячи з цього, суд відмовив дискваліфікованому учаснику електронного аукціону в задоволенні позову.

Проєкт супроводжувала команда Aequo у складі юристів Вадима Майструка і Сергія Олексіна та радника Оксани Краснокутської під керівництвом радника Олени Перцової.

«Рішення по даній справі вносить довгоочікувану ясність в питання про обсяг документів, які новостворені підприємства подають до Фонду держмайна для участі в приватизації. Практика останнього року показувала, що в деяких випадках ФДМУ допускав таких учасників до приватизації без повного пакета документів. Як результат, невідомі компанії з сумнівними засновниками і ще більш сумнівними фінансовими показниками набували держ. об'єкти в обхід вимог Закону. Рішення Верховного Суду має зламати цю практику.

Для клієнта рішення суду стало додатковим підтвердженням законності угоди з Фондом держмайна. Наша команда супроводжувала проект ще зі стадії укладання договору, тому ми розділяли відповідальність за кожне прийняте рішення. Ми несемо відповідальність за фінальний результат і раді, що клієнти цінують цю рису і довіряють нам супровід ключових проектів», — зазначила Олена Перцова, адвокат, радник Aequo.