Aequo виступає радником НАК «Нафтогаз України», найбільшої нафтогазової компанії в Україні, та її дочірніх підприємств – ДАТ «Чорноморнафтогаз», АТ «Укртрансгаз», ТОВ «Лікво», АТ «Укргазвидобування», АТ «Укртранснафта», ДК «Газ України» (Група компаній «Нафтогаз») в міжнародному арбітражі проти Російської Федерації в спорі щодо порушення двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією і експропріацію активів Групи компаній «Нафтогаз» в Криму. Провідним юридичним радником «Нафтогазу» в зазначеній справі є міжнародна юридична фірма Covington & Burling LLP. На першій стадії арбітражного розгляду Група компаній «Нафтогаз» здобула перемогу з питань юрисдикції та відповідальності.

Так, в своєму окремому рішенні арбітражний трибунал підтвердив свою юрисдикцію на розгляд позовних вимог Групи компаній «Нафтогаз» проти Російської Федерації і визнав, що Росія незаконно експропріювала активи Групи компаній «Нафтогаз» в Криму, а також порушила свої зобов'язання згідно з двосторонньою інвестиційною угодою між Україною і Росією щодо захисту інвестицій в Криму.

Розмір збитків буде встановлено на наступному етапі арбітражного розгляду. Експерти Нафтогазу оцінюють вартість експропрійованих в Криму активів у розмірі близько 5 млрд. дол. США без урахування відсотків.

«Для нас велика честь допомогти клієнту отримати перемогу за основними пунктами (такими як юрисдикція і відповідальність) в інвестиційному арбітражі проти Росії. Нам вдалося довести, що в рамках двосторонньої інвестиційної угоди між Україною і Росією, Росія несе відповідальність за експропріацію або втрату українських інвестицій в Криму з моменту окупації. Ця історична перемога має велике значення для України, адже вона дає впевненість іншим українським та іноземним інвесторам в тому, що відстояти свої інтереси і захистити активи, які стали мішенню російської окупації Криму, можливо», – коментує Павло Бєлоусов, партнер і керівник практики міжнародного арбітражу Aequo.

Денис Лисенко, партнер Aequo, далі підкреслює, що «з огляду на складну природу і фактичні обставини спору, це була нелегка перемога для Нафтогазу. Ми раді, що стратегія, розроблена і успішно реалізована об'єднаною командою юристів Covington & Burling і Aequo, привела Нафтогаз до перемоги за всіма основними пунктами і до визнання відповідальності Росії за експропріацію активів Групи компаній «Нафтогаз» в Криму».

Ключова команда AEQUO в цій справі включала партнерів Дениса Лисенка і Павла Бєлоусова, радника Мирославу Савчук, юристів Ксенію Корюкалову, Олександра Заблоцького та Романа Гришина-Грищука.