Команда Aequo здобула чергову перемогу на користь ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у спорі із ВАТ «Молдавський металургійний завод» про застосування антидемпінгового мита.

Молдавський виробник оскаржив до суду рішення Мінекономіки та Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування до нього антидемпінгового мита у розмірі 13,8%. Антидемпінгове розслідування було ініційовано національним товаровиробником «АрселорМіттал Кривий Ріг», який виступив третьою особою у спорі.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 березня 2021 року в задоволенні позову «Молдавський металургійний завод» було повністю відмовлено.

Проєкт супроводжувала команда практики вирішення спорів у складі адвоката Вадима Майструка та юристки Христини Погорецької під керівництвом радниці Олени Перцової.

«Ми раді, що глибока експертиза наших юристів та вміння вибудовувати та реалізовувати комплексну стратегію у справі у синергії із командою клієнта мають своїм результатом рішення суду на користь клієнта», – підкреслив Денис Лисенко, керуючий партнер Aequo.

Олена Перцова, радниця Aequo: «Проєкт був дійсно складний, адже в судовому процесі ми представляли інтереси третьої особи. Незважаючи на певні особливості статусу такої особи, ми максимально ефективно використали надані нам процесуальні права та захистили інтереси нашого клієнта».

Довідково: 2 липня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ініціювала антидемпінгове розслідування відносно імпорту сортового прокату з Молдови та Білорусі до України. Результати розслідування були офіційно опубліковані 6 грудня 2019 року. Відповідно до торгівельної політики України результати показали очевидні докази присутності демпінгу, порушення правил і норм торгівлі, що завдало збитків українським виробникам сортового прокату, включаючи «АрселорМіттал Кривий Ріг». Тому до молдавського виробника сталі, а саме до «Молдавський металургійний завод», було застосовано антидемпінгове мито у розмірі 13,8% на 5 років.

«Молдавський металургійний завод» оскаржив рішення про застосування антидемпінгового мита в судовому порядку. Також виробником було отримано ухвалу суду про зупинення виконання рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі. Однак, Верховний Суд підтримав позицію «АрселорМіттал Кривий Ріг» і скасував таке зупинення, тим самим зобов’язавши молдавського виробника сплачувати антидемпінгове мито на час вирішення судового спору. Aequo також представляла інтереси «АрселорМіттал Кривий Ріг» у Верховному Суді.