Rising to the challenge: M&A in Ukraine

13 Квітня 2017

У 2016 році на ринку злиттів та поглинань України спостерігалося зростання: кількість угод збільшилась на 35% в порівнянні з попереднім роком

Раді представити друге видання звіту про стан ринку M&A в Україні, опубліковане спільно з Mergermarket. У звіті представлена унікальна інформація про ключові тренди M&A в Україні, а також прогнози на 2017 і наступні роки.

Після двох винятково важких років у 2016 році українська економіка продемонструвала ознаки відновлення – ВВП зріс на 1% в 2016 році після зниження на 9,9% в 2015 році. Очікується, що зростання в 2017 році складе до 2%, згідно з даними Світового банку.

Серед ключових висновків звіту:

  • Завдяки поліпшенню макроекономічної ситуації (ВВП України зріс на 1% в 2016 році після зниження на 9,9% в 2015 році), на ринку злиттів і поглинань спостерігалося зростання – кількість угод зросла з 26 до 35. Загальна сума публічних угод подвоїлася і склала 310 млн євро, при цьому значна частина приросту даного показника припадає на суму продажу Укрсоцбанку банком UniCredit компанії ABH Holdings за 281 млн євро.

  • Протягом останніх двох років 43% загальної кількості угод припадає на фінансовий сектор. Крім фінансового сектора, найбільш активними є такі галузі економіки: сільське господарство, енергетика та ТМТ, зокрема, аутсорсинг у сфері інформаційних і комунікаційних технологій.

  • Активність фондів прямих інвестицій в Україні знизилася за останні три роки. Також не спостерігалося динаміки в 2016 році – всього чотири угоди, сума всіх угод не розголошувалася.

  • Що стосується прогнозів, таблиця Mergermarket, в якій зазначена кількість потенційних «компаній на продаж» за останні півроку, демонструє, що найбільша кількість об'єктів злиттів та поглинань зафіксовано в споживчому секторі (10). Друге місце поділили між собою фінансовий сектор і хімічна промисловість – по сім компаній в кожному.

 

У співпраці з Mergermarket

Mergermarket – єдиний у своєму роді, незалежний інформаційно-аналітичний ресурс у сфері злиттів та поглинань. Мережа журналістів Mergermarket, що спеціалізуються на M&A, не має собі рівних, і представлена у 62 містах Південної та Північної Америки, Європи, Азіатсько-тихоокеанського регіону, Близького Сходу та Африки. На відміну від інших сервісів такого роду, Mergermarket забезпечує повний огляд ринку M&A, надаючи унікальні відомості про угоди злиттів та поглинань «на випередження», задовго до того, як вони потрапляють в публічне поле, а також повну базу угод. Більш детальна інформація на сайті www.mergermarket.com.

Завантажити статтю

Автори