АМКУ поновлює розгляд заяв про надання дозволу на концентрації та узгоджені дії

09 Червня 2022

АМКУ поновлює розгляд заяв про надання дозволу на концентрації та узгоджені дії

З моменту введення воєнного стану в Україні, АМКУ тимчасово зупинив розгляд заяв та справ, щодо яких остаточне рішення не було прийнято до чи станом на 25 лютого 2022 року. АМКУ опублікував відповідну заяву на своєму офіційному сайті на початку березня 2022 року. Пізніше, 30 березня 2022 року, АМКУ прийняв Рекомендаційні роз’яснення щодо подання та розгляду заяв про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію в період воєнного стану (Рекомендаційні роз’яснення). Відповідно до цих Рекомендаційних роз’яснень, заявники не звільнялися від необхідності звернення до АМКУ із заявами про надання дозволу на концентрації, узгоджені дії протягом періоду дії воєнного стану. В той самий час, АМКУ мав здійснювати розгляд таких заяв та приймати рішення лише після припинення або скасування воєнного стану.

9 червня 2022 року, АМКУ прийняв Розпорядження про поновлення розгляду заяв про концентрації, узгоджені дії та попередні висновки.

Заяви та справи, щодо яких остаточне рішення не було прийнято до чи станом на 25 лютого 2022 року 

Відповідно до Розпорядження, починаючи з 9 червня 2022 року АМКУ поновлює розгляд усіх заяв та справ, щодо яких остаточне рішення не було прийнято до чи станом на 25 лютого 2022 року. Поновлення розгляду відбувається автоматично, заявникам немає потреби подавати будь-які клопотання чи інші процесуальні документи до АМКУ.

Заяви, що надходили у період з 30 березня до 17 червня 2022 року

За загальним правилом, АМКУ буде розглядати заяви, що надходили у період з 30 березня до 17 червня 2022 року у порядку, передбаченому Рекомендаційними роз’ясненнями. Це означає, що заявники, які подали скорочений перелік документів та інформації,  можуть подати доповнення у відповідності зі стандартними вимогами законодавства протягом тримісячного періоду після припинення/скасування воєнного стану для того, щоб поновити розгляд заяв.  

Однак, за клопотанням заявників, АМКУ може поновити розгляд заяв під час дії воєнного стану за стандартною процедурою розгляду. Таким чином, заявники можуть вирішити, якому варіанту розгляду заяв надати перевагу.

Заяви, що були подані після 20 червня 2022 року

Починаючи з 20 червня 2022 року, АМКУ буде здійснювати розгляд заяв та справ про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію суб’єктів господарювання відповідно до стандартних вимог Закону України «Про захист економічної конкуренції», Положень про концентрацію та узгоджені дії.