Aequo – постійний юридичний партнер конкурсу МУХі 2021

09 Листопада 2021

Aequo системно підтримує проєкт МУХі, спрямований на послідовну і тривалу роботу з підтримки українських художниць і художників на етапі їх становлення. Він покликаний розкривати потенціал українських митців та сприяти розвитку екосистеми, де панують свобода самовираження та сміливість.

«Мистецтво здатне формувати майбутнє, сприяє розвитку нестандартного мислення та інновацій. Для нас як соціально-відповідального бізнесу є важливим підтримувати конкурс МУХі, адже він відкриває нові імена в українському мистецтві та сприяє зміцненню іміджу сучасної України. Ми також раді можливості долучитися до освітньої програми та допомогти молодим митцям розібратися з юридичними аспектами бізнесу у сфері мистецтва», — коментує Анна Бабич, партнерка, Aequo.

Нaзвa МУХі є абревіатурою від «Молоді Українські Художники/ці і». Перша виставка МУХі булa презентовaнa в 2009 році в Боттега Галереї. У 2021 році проєкт реaлізовaно увосьме.

Шорт-ліст 10 художників-номінантів премії МУХі 2021 був відібраний із 357 заявок міжнародним складом експертної комісії, що спеціалізується в галузі сучасного мистецтва.

Імена фіналістів МУХі 2021:

  • Настя Діденко (Київ)

  • Юлія Захарова (Київ)

  • Олександра Кадзевич (Одеса)

  • Олена Ковач (Луцьк / Краків)

  • Ольга Кузюра (Мостиська / Львів)

  • Зоя Лактіонова (Маріуполь / Київ)

  • Анна Мананкіна (Харків)

  • Павла Нікітіна (Київ / Брно)

  • Олександр Сіроус (Харків / Київ)

  • Марія Стоянова (Київ)

Роботи фіналістів конкурсу будуть презентовані на виставці з 11 листопада до 5 грудня у просторі виставкового партнера проєкту — Центру сучасного мистецтва М17.

Виставка фіналістів конкурсу МУХі 2021 буде доповнена освітньою програмою триденним форумом з фокус темою: середовище. Захід постане платформою для обміну знаннями, ідеями та досвідом, а також простором дискусії про молоде сучасне українське мистецтво. Програма включатиме панельні обговорення на теми нових мистецьких тенденцій, кураторства, освіти, поколінь, фемінізму тощо. В рамках форуму з ключовою доповіддю «Коли відносини стають договором: право у сфері мистецтва» виступить Аліна Подоляк, адвокат, старша юристка Aequo.

Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2021 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн та можливість реалізувати власний проєкт у галерейному просторі (або під егідою) Щербенко Арт Центру у 2022 році. Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн. та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проєкту.