Aequo захистила інтереси компанії NCH Capital в унікальному для України спорі щодо продажу неплатоспроможного банку інвестору

Aequo успішно захистила інтереси NCH Capital, міжнародної інвестиційної компанії, у спорі щодо законності придбання неплатоспроможного Астра Банк.    

У 2015 році компанія NCH Capital придбала 100% акцій Астра Банк у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який у подальшому було повернуто на ринок вже під назвою "Агропросперіс". Продаж Астра Банку міжнародному інвестору є унікальною транзакцією, що відбулася в контексті кампанії з очищення українського банківського ринку, яка тривала з 2015 по 2017 роки. 

Позивач, колишній власник Астра Банк, оскаржив рішення Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо віднесення Астра Банк до категорії неплатоспроможних з очевидною метою - анулювати продаж банку компанії NCH Capital. 

У результаті тривалого та контроверсійного судового розгляду Верховний Суд ухвалив прецедентне рішення на користь компанії NCH Capital, яким підтвердив законність рішень Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, чим виключив можливість подальшого оскарження законності продажу банку.  

Клієнт: NCH Capital
Індустрія: Фінансові установи та фінтех
Практика: Вирішення спорів