Aequo виступила радником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо реструктуризації його багатомільярдної заборгованості перед державою

Aequo виступила радником із питань українського права щодо реструктуризації багатомільярдної заборгованості Фонду гарантування вкладів фізичних осіб України (ФГВФО) перед державою Україна, що виникла в результаті масових виплат гарантованих вкладів українських банків, визнаних неплатоспроможними у 2014-2017 рр. Aequo у тандемі з компаніями Lazard Freres та KPMG, фінансовими консультантами, розробила план реструктуризації, брала участь у його представленні стейкхолдерам — Міністерству фінансів, Національному банку України, Світовому банку, Європейському банку реконструкції і розвитку та Міжнародному валютному фонду, а також опрацювала правові інструменти реалізації реструктуризації.

Схвалена концепція реструктуризації передбачає конвертацію заборгованості ФГВФО в умовні зобов'язання, залежні від продажу активів збанкрутілих банків та стягнення з їхніх власників завданої ними шкоди, а також досягнення ФГВФО певних цільових фінансових показників. З метою реалізації концепції ФГВФО з допомогою команди консультантів підготував та сприяв погодженню відповідного законопроєкту щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб, який був прийнятий Верховною Радою 1 квітня 2022 року (крім питань реструктуризації цим законом збільшується сума відшкодування коштів за вкладами до 600 000 гривень та передбачається включення Ощадбанку  до системи гарантування вкладів).

До того ж юристами Aequo була здійснена підготовка та узгодження договору з ФГВФО та Міністерством фінансів, яким було визначено механізми передачі стягнених ФГВФО сум з неплатоспроможних банків. І останнє, але не менш важливе те, що Aequo та Freshfields, юридичний консультант з питань законодавства ЄС, провели аналіз розходжень між чинним законодавством України про гарантування вкладів та законодавством ЄС, з метою підготовки плану дій щодо наступної подальшої гармонізації законодавства України з правом Європейського Союзу. 

«Ми мали честь протягом останніх двох з половиною років надавати допомогу ФГВФО щодо цього проєкту, який є життєво важливим не тільки для системи гарантування вкладів, але й усієї української економіки. Коли Україна переможе у війні (що безумовно станеться в осяжному майбутньому), нашій фінансовій системі необхідно буде вирішувати нові виклики, тому реструктуризацію заборгованості ФГВФО та посилення довіри населення України до української системи гарантування вкладів здійснено дуже вчасно. Ми особливо вдячні ЄБРР, завдяки якому ця плідна співпраця між ФГВФО та нашим консорціумом консультантів стала можливою», — коментує Юлія Кирпа, партнерка, керівниця практики банківського та фінансового права Aequo.

 

Клієнт: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб України
Індустрія: Фінансові установи та фінтех
Практика: Реструктуризація та банкрутство