Aequo консультує ЄБРР з питань реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Aequo консультує Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) з питань діагностичної оцінки та реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВ), установи, уповноваженої на виведення банків з ринку в Україні.

Aequo провели оцінку можливостей ФГВ і процедур виведення банків з ринку з юридичної точки зору і підготували рекомендації з поліпшення існуючої нормативно-правової бази, а також її приведення у відповідність із кращими європейськими й американськими стандартами.

Передбачається, що запропоновані зміни зміцнять українську систему гарантування вкладів і дозволять ФГВ ефективно справлятися з труднощами, спричиненими фінансовою кризою й економічним спадом в Україні, а також з неплатоспроможністю великої кількості банків. Суттєва частина рекомендацій, запропонованих у ході проєкту, вже врахована в новій редакції Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", прийнятій Парламентом у липні 2015 року.

Aequo виступили в якості учасника об'єднання консультантів разом з Lazard Freres, провідною всесвітньою незалежною фінансовою консультаційною компанією з управління активами, і Investment Capital Ukraine, одним із провідних інвестиційних банків в Україні, у співпраці з міжнародними донорами і фінансовими організаціями (ЄБРР, Казначейство США, Світовий банк).

Цей проєкт був визнаний одним із найбільш інноваційних проєктів у Європі за версією міжнародної премії the Financial Times Innovative Lawyers 2015 за внесок у стабілізацію українського фінансового сектору у період значних змін.

Клієнт: «EBRD»
Індустрія: Взаємодія з державними органами
Практика: Банківське та фінансове право