Aequo консультує Європейську Комісію з питань надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро

30 листопада 2018 року Європейська Комісія, від імені Європейського Союзу, схвалила надання перших 500 мільйонів євро у рамках нової Програми з Макрофінансової допомоги для України (MFA-IV), яка загалом складає 1 мільярд євро. Разом з цією виплатою загальний розмір Макрофінансової допомоги, яку починаючи з 2014 року ЄС надав Україні, складе 3,3 мільярди євро. Це найбільша сума, яку ЄС коли-небудь виділяв для країни з-поза меж Європейського Союзу.

Зазначена Програма Макрофінансової допомоги передбачена Меморандумом про взаєморозуміння та Кредитною угодою, що були підписані у вересні 2018 року Україною, як позичальником, Національним банком України, як агентом позичальника, та Європейським Союзом, як кредитором. Обидва документи були ратифіковані Верховною Радою України 8 листопада 2018 року.

ЮФ Aequo виступила консультантом Європейської Комісії з питань українського та міжнародного права, пов’язаних з цією угодою, та надала юридичний висновок на користь кредитора.

Варто зазначити, що це вже четверта програма макрофінансової допомоги ЄС, яку супроводжує команда практики банківського та фінансового права ЮФ Aequo.

Клієнт: «EUROPEAN COMMISSION»
Індустрія: Фінансові установи та фінтех
Практика: Ринки капіталу