Aequo успішно захистила інтереси Dr. Reddy’s у Вищому господарському суді України у новій категорії справ про біологічно подібний лікарський засіб

Aequo забезпечила компанії Dr. Reddy’s Laboratories Limited надзвичайно важливу перемогу у Вищому господарському суді України (ВГСУ) у першій у своєму роді справі щодо біологічно подібного лікарського засобу, зареєстрованого в Україні. На даному етапі ВГСУ розглянув питання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих проти клієнта Aequo.

Американська компанія подала позов про порушення патентних прав у сфері фармацевтики. Розглядаючи питання про забезпечення позову, суди першої та апеляційної інстанцій застосували до біологічно подібного лікарського засобу такий самий підхід, який вони застосовували до генеричних препаратів. В результаті Господарський суд м. Києва вжив заходів забезпечення позову щодо біологічно подібного препарату нашого клієнта. Ухвала суду першої інстанції була підтримана апеляційним судом. У своїй касаційній скарзі компанія Dr. Reddy’s обґрунтувала, що до високотехнологічних біоподібних лікарських засобів має застосовуватись абсолютно новий підхід, що відрізняється від підходу до генериків.

26 січня Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу компанії Dr. Reddy’s та повністю скасував заходи забезпечення позову. З постанови ВГСУ слідує, що до біологічно подібних засобів, що мають свою специфіку виробництва, має застосовуватись новий підхід, відмінний від того, що застосовується до генеричних препаратів.

Успішній роботі над проєктом сприяли значний досвід команди Aequo у вирішенні патентних спорів, а також сильна експертиза в галузі фармацевтики та хімії.

Клієнт: Dr. Reddy’s
Індустрія: Фармацевтика та медицина
Практика: Інтелектуальна власність