Aequo виступила юридичним консультантом DAI з питань підготовки нормативно-правових актів щодо інфраструктурних складових нового ринку цінних паперів в Україні

Команда Aequo була обрана DAI, приватною компанією з розвитку, яка працює в 160 країнах, що розвиваються, та країнах з перехідною економікою у сферах регулювання та управління державним сектором, а також фінансових послуг і торгівлі, з метою розробки нормативно-правових актів про інфраструктурні складові нового ринку цінних паперів в Україні та, зокрема, про торговий репозитарій.

Нормативно-правові акти мають транспонувати відповідні підзаконні акти ЄС в українську правову систему та сприяти значному зростанню ліквідності ринку місцевих цінних паперів.

Підготовка такого нормативно-правового акту викликана тим, що влітку 2020 року Верховна Рада України прийняла закон «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки». Компанія DAI Global реалізує проєкт Агентства США з міжнародного розвитку «Трансформація фінансового сектору», спрямований на підготовку цього закону та сприяння Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку в підготовці проєктів нормативно-правових актів на виконання закону.

Ці нормативно-правові акти матимуть значний вплив на український фінансовий сектор. Створення торгового репозитарію в рамках структури українського фінансового ринку – це значний крок до зростання прозорості ринку капіталу та товарних ринків. Його мета полягає в забезпеченні ефективного функціонування ринку та мінімізації ризиків для інвесторів.

Клієнт: DAI
Індустрія: Взаємодія з державними органами
Практика: Ринки капіталу