Aequo виступила юридичним радником НАК «Нафтогаз України» щодо випуску єврооблігацій на суму 500 млн дол. США

Aequo виступила юридичним радником НАК «Нафтогаз України» (далі - «Нафтогаз») з питань українського права у зв'язку з другою угодою в сфері ринків капіталу в 2019 році. Freshfields Bruckhaus Deringer LLP виступила юридичним радником НАК «Нафтогаз України» з питань англійського права. Нафтогаз повернувся на ринок у листопаді, випустивши семирічні єврооблігації на суму 500 мільйонів доларів США з дохідністю 7,625% річних після розміщення 600 мільйонів євро під 7,125% і 335 мільйонів доларів США під 7,375% облігацій в липні цього року.

Відповідно до прес-релізу компанії, піковий попит на єврооблігації перевищив пропозицію в 2,9 рази. Покупцями стали інституційні інвестори зі США, Великої Британії, Швейцарії, Німеччини та інших країн Євросоюзу, а також з Азії та Південної Америки. Дохідність від повторного розміщення на 127 базисних пунктів перевищує поточні котирування суверенного боргу України, який підлягає погашенню в 2026 році, що є найнижчим спредом до суверенних облігацій, досягнутим українськими державними підприємствами в цьому році.

Варто відзначити, що компанія успішно здійснила розміщення єврооблігацій в ході поточних переговорів щодо анбандлінга та транзиту газу з Російською Федерацією.

Команда AEQUO здійснила комплексний юридичний супровід з усіх питань українського права, в тому числі, з питань структурування випуску, коментування та погодження транзакційних документів, підготовку проспекту емісії, надання юридичної підтримки в процесі отримання необхідних погоджень державних органів, надання юридичних висновків та юридичний супровід завершення випуску єврооблігацій.

«Ми вдячні НАК «Нафтогаз України» за можливість супроводу всіх успішних угод компанії на ринках капіталу в 2019 році», - зазначила Юлія Кирпа, партнер практики банківського та фінансового права та ринків капіталу AEQUO.

Клієнт: НАК «Нафтогаз України»
Індустрія: Енергетика та природні ресурси
Практика: Ринки капіталу