Aequo здобула перемогу для Дарниці у гучній судовій справі щодо торговельної марки Корвалол Corvalolum

Aequo захистила права фармацевтичної фірми «Дарниця» у спорі проти АТ «Фармак», Укрпатенту та Мінекономіки, та домоглася скасування рішення про визнання торговельної марки «Корвалол Corvalolum» добре відомою.

10 грудня 2021 року Господарський суд міста Києва задовольнив повністю позовну заяву Дарниці. Справа розглядається господарськими судами ще з 2017 року; у 2020 році Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій і направив справу на новий розгляд.

Фармацевтична фірма «Дарниця» оскаржила вказане рішення Апеляційної палати у зв'язку з його невідповідністю законодавству. Зверненню Дарниці до суду з позовом у цій справі передувала спроба АТ «Фармак» використати ТМ «Корвалол Corvalolum» як підставу для скасування ТМ «Корвалол-Дарниця», яка завершилася судовим рішенням на користь Дарниці.

«Переможне рішення у справі щодо Корвалол Corvalolum є прецедентним для української судової практики, оскільки ще жодне рішення Апеляційної палати патентного відомства щодо визнання торговельних марок добре відомими нікому не вдалось скасувати у судовому порядку. Водночас, ми переконані, що дискреційні повноваження не повинні використовуватися Палатою свавільно, і ґрунтуватися на суперечливій чи нерелевантній аргументації (як це відбулося із рішенням щодо Корвалол Corvalolum»), коментує партнерка Aequo Тетяна Кудрицька.

Клієнт: Дарниця
Індустрія: Фармацевтика та медицина
Практика: Вирішення спорів, Інтелектуальна власність