У вихорі змін: M&A в Україні

11 Червня 2020

Лондон / Київ, 10 червня 2020 р.:  Загальна вартість M&A угод в Україні склала рекордні 1,19 млрд євро у 2019 році. Цей показник на 12% більше, ніж у попередньому році, та є найвищим з 2013 року, згідно з новим звітом Aequo та Mergermarket. При цьому 86% з цих угод були транскордонні, що свідчить про зміцнення довіри міжнародних інвесторів до України.

Найбільшою угодою за рік стала трансакція за участю іноземного інвестора: придбання азербайджанським холдингом NEQSOL телекомунікаційного оператора «ВФ Україна» на суму 770 млн. євро. Друга найбільша угода відбулася за участю нерезидента – швейцарської компанії Acino International, яка в рамках глобальної угоди придбала портфель первинної медичної допомоги компанії Takeda Pharmaceuticals.

"Ми побачили велике збільшення кількості великих угод з дійсно високою вартістю", – зазначила Анна Бабич, партнер компанії Aequo. "Інтерес іноземних інвесторів помітно зріс".

Денис Лисенко, керуючий партнер компанії Aequo, додав: "Ми спостерігали значний приплив портфельних інвесторів в українські суверенні та квазісуверенні облігації, а також декілька операцій зі зліттів та поглинань, які були ініційовані або успішно закриті у другій половині року".

Звичайно, коронавірусна криза внесла значну невизначеність на світові ринки, зробивши умови для укладення угод у 2020 році значно складнішим. Відкрита економіка України, яка має міцні торговельні зв’язки з Європою та за її межами, не залишиться недоторканою.

Однак дані Mergermarket про кількість компаній, що готуються до продажу, є обнадійливими. За 6 місяців до кінця 2020 року було відстежено 39 потенційних угод порівняно з 19 в той же період минулого року. Незважаючи на те, що процеси продажу можуть зіткнутися з перебоями та суттєвими викликами у світлі глобального економічного спаду, спричиненого кризою Covid-19, річне зростання демонструє здоровий клімат на ринку та дає певну надію на швидке відновлення після завершення кризи.

Ключові висновки звіту:

  • Сектор технологій, засобів масової інформації та телекомунікацій (TMT) лідує як за обсягом угод, так і за загальною їх вартістю. У 2018-19 роках на TMT припадало 22% від загального обсягу угод порівняно з 12% у 2016-17 роках. Загальна зафіксована вартість зросла з 22 млн євро у 2016-17 роках до 810 млн євро у 2018-2019 роках.

  • У 2019 році було укладено десять угод у сфері прямих інвестицій, що на дві більше, ніж у 2018 році, а заявлена вартість угод майже потроїлася – з 23 млн євро до 62 млн євро.

  • Звіт також включає ретроспективний огляд українського ринку злиттів і поглинань за останні п’ять років – період, в якому спостерігається стабільне зростання кількості та загальної вартості угод до минулорічного найвищого показника у 1,19 млрд євро.

Про Aequo
AEQUO – прогресивна українська юридична фірма з індустріальною спеціалізацією, яка об’єднує висококваліфікованих визнаних адвокатів. Пріоритетом роботи фірми є досягнення бізнес цілей своїх клієнтів. Значний галузевий досвід і глибоке розуміння бізнесу дозволяють фірмі розробляти інноваційні стратегії та ефективні рішення найбільш складних питань.

AEQUO надає комплексний юридичний супровід у таких сферах, як антимонопольне і конкурентне право, банківське та фінансове право, інтелектуальна власність, корпоративне та комерційне право, злиття та поглинання, оподаткування, вирішення спорів та міжнародний арбітраж, а також ринки капіталу.

Серед клієнтів фірми – провідні українські та міжнародні компанії і організації, зокрема Agroprosperis, Apax Partners, Apollo, Bunge, DuPont, EBRD, European Commission, Google, Inditex Group, NCH Capital, Pioneer Hi-Bred International, Samsung Electronics, Sandvik, Synthon, Tetra Laval, Ukrainian Redevelopment Fund, UniCredit Group, Vodafone Ukraine та ін.

AEQUO названа найінноваційнішою юридичною фірмою року в Україні за версією IFLR Europe Awards 2018, юридичною фірмою року в Росії, Україні та СНД за версією The Lawyer European Awards 2017 та однією з найінноваційніших юридичних фірм у Європі згідно з FT Innovative Lawyers 2015-2019.

aequo.ua

Про Mergermarket
Інформаційно-аналітичний ресурс у сфері злиттів та поглинань.

У звіті M&A інформація є найціннішим активом. Видання Mergermarket, компанії Acuris, публікує звіт про угоди за 6-24 місяці до їх офіційного оприлюднення, надаючи нашим підписникам значні конкурентні переваги. Завдяки найбільшій мережі професійних журналістів та аналітиків, що спеціалізуються на M&Α, Mergermarket є найбільшим інформаційно-аналітичним ресурсом у сфері злиттів та поглинань на сьогоднішній день. Наші журналісти працюють у 67 містах Південної та Північної Америки, Європи, Азіатсько-тихоокеанського регіону, Близького Сходу та Африки.

mergermarket.com

За більш детальною інформацією та/або інтерв’ю просимо звертатись:
Тетяна Богіла, керівник PR відділу, Aequo, [email protected], +380 44 490 91 00
Ліндсей Співак, PR менеджер, EMEA Acuris, E [email protected]

Завантажити статтю

Автори