Aequo консультує NCH Capital (США) щодо першої в Україні купівлі неплатоспроможного банку у ФГВФО інвестором

16 липня 2015 був підписаний договір про продаж 100% акцій ПАТ «АСТРА БАНК» між уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і AGRO HOLDINGS (UKRAINE) LIMITED, дочірньою компанією інвестиційного фонду під управлінням NCH Capital (США). Це перший успішно здійснений в Україні продаж неплатоспроможного банку новому інвестору.

Сума угоди склала 92,1 млн грн. Новий власник також відшкодував Фонду гарантування витрати на здійснення тимчасової адміністрації в банку. Метою придбання банку є надання фінансування українським товаровиробникам.

Команда юристів AEQUO здійснювала повний юридичний супровід процесу придбання банку. Зокрема, юристами було проведено юридичний аудит банку, здійснена підготовка документів для кваліфікації NCH Capital в якості інвестора ФГВФО, підготовка пакету документів для участі в конкурсі, отримання регуляторних дозволів, необхідних для завершення угоди (дозвіл АМК і узгодження НБУ), підготовка та узгодження договору купівлі-продажу акцій банку, контроль за виконанням умов, передуючих завершенню угоди, супровід процесу завершення угоди, також консультування інвестора з податкових питань, пов'язаних з придбанням банку.

"Ця угода, що має історичне значення для України, була реалізована завдяки спільним і добре скоординованим зусиллям команд НБУ, ФГВФО та інвестора. Підсумком угоди стали зобов'язання нового інвестора привести діяльність ПАТ «АСТРА БАНК» у відповідність до вимог законодавства України, а також відновити платоспроможність банку в 30-денний період шляхом рекапіталізації в обсязі 127 млн грн. Ми пишаємося тим, що наша фірма, надаючи системну юридичну підтримку групі NCH, сприяла залученню нових іноземних інвестицій в Україну в поточний кризовий період в рамках угоди, що максимально враховує інтереси України, ФГВФО та інвестора ", – коментує Юлія Кирпа.

Клієнт: «NCH CAPITAL»
Індустрія: Фінансові установи та фінтех
Практика: Реструктуризація та банкрутство