Aequo допомагає Нафтогазу здобути перемогу в частині юрисдикції і зобов'язань в інвестиційному арбітражі проти Росії

Aequo разом із Covington & Burling виступає радником НАК «Нафтогаз України», найбільшої нафтогазової компанії в Україні, та її дочірніх підприємств – ДАТ «Чорноморнафтогаз», АТ «Укртрансгаз», ТОВ «Лікво», АТ «Укргазвидобування», АТ «Укртранснафта» та ДК «Газ України» в міжнародному арбітражі проти Російської Федерації в спорі щодо порушення двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією і експропріацію активів Групи компаній «Нафтогаз» в Криму. На першій стадії арбітражного розгляду Група компаній «Нафтогаз» здобула перемогу з питань юрисдикції та відповідальності.

Так, в своєму окремому рішенні арбітражний трибунал підтвердив свою юрисдикцію на розгляд позовних вимог Групи компаній «Нафтогаз» проти Російської Федерації і визнав, що Росія незаконно експропріювала активи Групи компаній «Нафтогаз» в Криму, а також порушила свої зобов'язання згідно з двосторонньою інвестиційною угодою між Україною і Росією щодо захисту інвестицій в Криму.

Розмір збитків буде встановлено на наступному етапі арбітражного розгляду. Експерти Нафтогазу оцінюють вартість експропрійованих в Криму активів у розмірі близько 5 млрд дол. США без урахування відсотків.

Клієнт: НАФТОГАЗ
Індустрія: Енергетика та природні ресурси
Практика: Вирішення спорів