Aequo отримала прецедентне рішення суду в приватизаційному спорі

Команда Aequo успішно захистила інтереси ТОВ «Роздільська цегла» у Верховному Суді у спорі щодо приватизації державного майна.

Спір виник у зв’язку з оскарженням договору купівлі-продажу акцій підприємства, виставленого на продаж Фондом державного майна України, дискваліфікованим учасником аукціону, що був створений незадовго до його проведення.

У прецедентному для цієї категорії спорів рішенні Верховного Суду вказується, що новостворені юридичні особи беруть участь в приватизації державного майна нарівні з іншими підприємствами та не позбавлені обов'язку подавати всі документи, передбачені законом, включаючи річну або квартальну звітність, інформацію про бенефіціарів тощо.

Рішення по даній справі вносить довгоочікувану ясність в питання про обсяг документів, які новостворені підприємства подають до Фонду держмайна для участі в приватизації. Практика останнього року показувала, що в деяких випадках ФДМУ допускав таких учасників до приватизації без повного пакета документів. Як результат, невідомі компанії з сумнівними засновниками й ще більш сумнівними фінансовими показниками набували державні об'єкти в обхід вимог Закону. Рішення Верховного Суду в цій справі має припинити цю практику.

Клієнт: Rozdilska Tsegla
Індустрія: Нерухомість та будівництво
Практика: Вирішення спорів, Нерухомість та будівництво