Aequo та Intecracy Group розробляє платформу для підтвердження права власності в рамках Global legal Hackathon

20 Травня 2020

Спільна багатокомпетентна команда Aequo та Intecracy Group приєдналася до Глобального юридичного хакатону, що ініціювали Global Legal Hackathon (GLH) за підтримки Financial Times Innovative Lawyers.

Хакатон відбуватиметься в режимі онлайн із 27 квітня по 22 травня 2020 року і спрямований на пошук відповідей на низку проблем, із якими стикаються бізнес, уряди та суспільство. Він об'єднав юристів, розробників, дизайнерів та бізнесменів, які за допомогою технологій та інших засобів намагаються вирішити цілий спектр юридичних і суміжних проблем. На разі зареєстровано 194 виклики та 181 проект запропонував своє бачення рішень.

Щоб швидко та скоординовано реагувати на виклики світової кризи, що спричинив COVID-19, держави та бізнеси об`єднались для пошуку діджитал-рішень і створення спільних проектів.

Наталія Дрюк, радник, Aequo, спеціалізацією якої є інтелектуальна власність, серед сотні проектів визначила найбільш актуальну проблематику, що пов’язана з інтелектуальною власністю: поєднання зусиль багатьох сторін, що спільно працюють над розробкою різноманітних IT-проектів, потребує інструментів для зручного та зрозумілого врегулювання IP-прав. Платформа, над якою працює команда, має стати саме таким інструментом. Проаналізувавши ринок існуючих сервісів та програм, Наталія визначила, що жодний з них досі не пропонує рішення, аналогічного цьому проекту.

Одже, кому належать права інтелектуальної власності, коли держава та бізнес співпрацюють? На це питання покликаний дати відповідь проект International Decentralised Distributed Platform (Міжнародна децентралізована розподілена платформа) – технологічне рішення, яке ініціювала та розробляє команда Intecracy Group та AEQUO Law Firm в рамках Global Legal Hackathon.

Віталій Кухар, CEO, MAFIN, Intecracy Group – автор ідеї, яка лягла в основу технічного вирішення завдання від Global Legal Hackathon.

Суть ідеї в створенні децентралізованої розподіленої платформи на базі електронно-цифрового підпису та контролю версій для бізнесу та/або конгломерату держава-бізнес, що дозволить їм спільно створювати та розвивати різноманітні проекти та/чи бізнес із підтвердженням права власності від першого й до останнього етапу співпраці.

Платформа буде надавати можливість працювати разом над будь-яким приватним, національним чи міжнародним проектом, розмежовувати та виокремлювати, з юридичної точки зору, поле відповідальності сторін, персональних і корпоративних прав кожного з учасників, а також фіксуватиме покроково навіть найменший внесок кожної з них. Така платформа також забезпечуватиме команді чітке й непорушне верховенство права власності як з позиції персоналії, так і з позицій бізнесу чи держави в цілому.

Усі відносини між сторонами підтверджуються цифровим або електронним підписом на кожному етапі розробки проекту. Платформа містить систему контролю версій, адаптовану до завдань платформи. Це гарантує безпечну роботу зі зміною інформації на кожному з етапів проекту: створення проекту, додавання документів, редагування тощо. А у випадку несанкціонованих змін даних хоча б на одному з вузлів платформи, інформація, що міститься на інших вузлах, залишиться незмінною.

Віктор Голуб, Business Analyst, BHander, Intecracy Group – провів бізнес-експертизу українського та міжнародного ІТ-ринків, аналітика результатів якої підтвердила, що дане рішення не просто вкрай актуальне для термінового, оперативного та ефективного вирішення гострої проблеми розподілу прав конгломератів, а є, до всього, ще й першою і єдиною на сьогодні комплексною та довершеною системою, що робить її дійсно унікальною на світовому ринку, покликаною верифікувати і спростити взаємовідносини у процесі онлайн-співпраці з будь-яких точок планети і навіть за будь-яких варіацій участі сторін у проектах.

Станіслав Задворний, Chief Design Officer, Softengi, Intecracy Group – розробив ексклюзивне візуальне рішення, головна мета якого – забезпечити всім учасникам проекту легкість користування системою. Консультує команду в питаннях дизайн-мислення та естетики проекту. Станіслав – автор численних дизайн-концептів, 15+ років досвіду в дизайні, співрозробник стартапів, зокрема, спеціалізується на розробці інтерфейсу продуктів та сервісів, дослідженнях, тестуванні й аналітиці.

Євген Левіцький, радник, Aequo – експерт із правових питань, спеціалізується на вирішенні спорів. Його досвід у численних судових процесах та індустріальна спеціалізація дозволяє команді розробити максимально юридично ефективне рішення, яке задовольнить всіх стейкхолдерів. Євген має великий досвід у роботі над legal tech проектами, які були успішно запущені в Aequo.