Поворотний момент: M&A в Україні

22 Травня 2018

Сума угод на ринку злиттів та поглинань в Україні збільшилася на 57% у 2017 році

Лондон, Київ, 22.05.2018: Згідно з новим звітом юридичної фірми Aequo та видання Mergermarket, сума угод злиттів та поглинань (M&A) в Україні збільшилася на 57% у 2017 році й склала 554 млн євро.

Денис Лисенко, керуючий партнер Aequo, коментує: «Дані зміни свідчать про поліпшення фінансового клімату в Україні. Ми очікуємо, що у 2018 році активність на ринку злиттів та поглинань буде зростати у порівнянні з 2017 роком, продовжуючи тренд, який ми спостерігали в останньому кварталі минулого року. Це пов'язано із загальною стабілізацією економіки України, включаючи стабілізацію валютного курсу».

Позитивні зміни також частково пояснюються реформами, що впливають на фінансову активність в Україні, включаючи зміни в інфраструктурі ринку капіталу країни та нові закони про товариства з обмеженою відповідальністю, корпоративні договори та механізми squeeze-out і sell-out, якими замінено застаріле законодавство радянської епохи.

«В Україні є ряд привабливих для іноземних інвесторів великих підприємств. Можливо, вони не чинитимуть істотного впливу на ринок злиттів та поглинань, проте закон про приватизацію безумовно забезпечить більшу прозорість для міжнародних інвесторів, що позитивно позначиться на іміджі України», – коментує Анна Бабич, партнер Aequo.

Попри оптимістичні прогнози, ще багато чого доведеться зробити для підвищення інвестиційної привабливості, в тому числі у здійсненні антикорупційної реформи і створенні сприятливого економічного клімату. Кетрін Денніс, заступник редактора Acuris Studios, відділу організації заходів і публікацій Acuris, коментує: «З огляду на те, що в 2019 році відбудуться президентські та парламентські вибори, є ймовірність того, що зросте опір даним реформам, і доведеться сподіватися, що структурні й економічні зміни залишатимуться актуальними».

Основні результати дослідження:

  • Фінансовий сектор продовжує домінувати за кількістю угод M&A в Україні – на нього припадає 33% загальної кількості угод і 33% загальної суми угод у 2016-2017 рр. Крім того, стійку M&A активність продемонстрували наступні галузі економіки: агробізнес, енергетика та природні ресурси, а також телекомунікації, медіа та технології (ТМТ).

  • 75% угод у 2017 році укладено між українськими компаніями, що є рекордним показником угод всередині країни. Прогнозується, що структурні реформи також можуть привести до збільшення інтересу з боку іноземних інвесторів.

  • Очікується, що в 2018 році Україна продемонструє економічне зростання третій рік поспіль. Згідно з прогнозами Світового банку, ВВП України зросте на 3,5% у порівнянні з 2,5% в 2017 році.

Звіт доступний за посиланням.

Про Mergermarket

Mergermarket – єдиний у своєму роді, незалежний інформаційно-аналітичний ресурс у сфері злиттів та поглинань. На відміну від інших сервісів такого роду, Mergermarket забезпечує повний огляд ринку M&А, надаючи унікальну інформацію про угоди злиттів та поглинань «на випередження», а також повну базу історичних угод, що забезпечують реальні доходи клієнтам Mergermarket. Більш детальна інформація на сайті www.mergermarket.com.