Україна забезпечила пакет інвестицій у розмірі 343 млн євро для оборонних і use технологій подвійного призначення на URC
Україна забезпечила пакет інвестицій у розмірі 343 млн євро для оборонних і use технологій подвійного призначення на URC
Під час Ukraine Recovery Conference 2026 у Гданську Європейська комісія, Міністерство оборони України та уряди Франції і Фінляндії погодили 343 млн євро у вигляді гарантій ЄС та грантів змішаного фінансування для підтримки оборонної промисловості України й технологій подвійного призначення.
Пакет складається з гарантій ЄС і грантів змішаного фінансування та має на меті знизити інвестиційні ризики, залучити додатковий публічний і приватний капітал, а також підтримати масштабування українського оборонного виробництва. Очікується, що він мобілізує понад 700 млн євро загальних інвестицій.
Фінансування буде спрямоване на стратегічні оборонні сектори та технології подвійного призначення, зокрема БПЛА і системи протидії дронам, наземні роботизовані системи, військову авіацію, передові навігаційні технології та захищені комунікації. Підтримка має допомогти українським компаніям розширити виробничі потужності, посилити технологічний розвиток та тісніше інтегруватися з європейськими оборонно-промисловими ланцюгами постачання.