Український стартап OSIRIS AI залучив іноземні інвестиції для розвитку технологій автономних дронів

03 Грудня 2025

Український оборонно-технологічний стартап OSIRIS AI, розробник передових операційних систем для безпілотних літальних апаратів (БпЛА), залучив інвестиції від міжнародного партнера. Хоча деталі інвестиції не розголошуються, у компанії зазначають, що ця підтримка суттєво прискорить розробку лінійки автономних технологій для БПЛА, зокрема флагманської платформи OSIRIS DroneOS. 

OSIRIS DroneOS – це операційна система, створена для забезпечення автономної роботи дронів. Вона працює на платформі Linux і використовує контейнерні програмні модулі, що спрощує оновлення та підвищує надійність. Система дає змогу дронам виконувати завдання самостійно, обробляючи дані місії в режимі реального часу без постійного нагляду оператора. Платформа сумісна з широким спектром апаратних рішень, підтримує захищені канали зв’язку та має вбудований каталог застосунків. 

Компанія прагне створити єдину екосистему технологій для БпЛА та протидії БпЛА, об’єднавши розробників ШІ, виробників електроніки та кінцевих користувачів. 

Окрім залучення нових інвестицій, OSIRIS AI також підписала стратегічну угоду про партнерство з DefDrones для спільного розвитку безпілотних систем. У межах співпраці екосистема програмного забезпечення OsirisOS буде інтегрована з високопродуктивною мікроелектронікою DefDrones, що дозволить компаніям швидше створювати масштабовані та надійні рішення для дронів і робототехніки.